Oni su najčešće korišteni preparati u dermatologiji. Djeluju stvaranjem zatvorenog filma koji smanjuje količinu izgubljene vode zbog isparavanja iz kože, omogućavajući površinskom sloju kože ili stratumu corneumu, da se na odgovarajući način hidratizira. Hidratantna sredstva su emolijensi obogaćeni prirodnim čimbenicima zadržavanja vlage NMF-i koji također povećavaju hidrataciju stratuma corneuma jer privlače i vezuju vodu. Naprednija hidratantna sredstva sadrže i aktivne sastojke poput gluko-glicerola koji povećava hidrataciju u dubljim epidermalnim slojevima kože aktiviranjem vlastite hidratacijske mreže kože koja opskrbljuje gornje slojeve kože vodom.
Redovita uporaba emolijenata i hidratantnih sredstva je važna i ona se treba nastaviti kako tijekom pogoršanja, tako tijekom povlačenja. Gušće, zatvorenije kreme i masti preporučuju se više od laganijih losiona jer su učinkovitije.
Sudjelujte u natječajima i štedite uz ekskluzivne ponude Preporuke za njegu kože koje Vam najviše odgovaraju Budite prvi koji će isprobati naše najnovije inovacije. Pružamo holistički dermo-kozmetički pristup kako bismo zaštitili vašu kožu, održali ju zdravom i sjajnom. Surađujemo s vodećim partnerima - dermatolozima i ljekarnicima diljem svijeta na stvaranju inovativnih i učinkovitih preparata za njegu kože kojima mogu vjerovati i preporučiti.
Više od godina, posvetili smo se istraživanju i inovacijama na području znanosti o koži. Vjerujemo u stvaranje aktivnih sastojaka i umirujućih formula s visokom podnošljivošću koje vam pomažu da kvalitetnije živite svoj život iz dana u dan.
Kožna oboljenja Koža sklona aknama Njega nakon sunčanja Koža koja stari Atopijski dermatitis Ispucala nadražena koža Koža dijabetičara Suha koža Izrazito osjetljiva koža lica Problemi vlasišta i kose Osjetljiva koža Zaštita od sunca Znojenje Neujednačen ten kože Sva njega. O koži Osnovni podaci o koži Tretman kože Indikacije Svi članci. Koža sklona aknama Ispucala i nadražena koža Koža koja stari Atopijski dermatitis Suha koža Izrazito osjetljiva koža lica Problemi vlasišta i kose Osjetljiva koža Zaštita od sunca Znojenje Hiperpigmentacija Koža dijabetičara Svi članci.
Pozadina istraživanja Znanstvena pozadina Baza sastojaka. Recikliram i dobivam Eucerin koncept 'We care' Mikroplastika u preparatima za njegu Eucerin se zalaže za zabranu testiranja na životinjama Visokokvalitetne sirovine za visokokvalitetne proizvode.
Aquaphor AtopiControl - Od prvog dana godina njege kože Osvojite Eucerin Hyaluron-Filler korigirajući serum Pravilnom higijenom i njegom osnažite prirodnu zaštitu kože Vitamin C Zaštita od sunca Akcije i promocije Intervjui o koži koja mijenja život Pobijedite hiperpigmentaciju.
Eucerin njega Kožna oboljenja Kožna oboljenja Koža sklona aknama Njega nakon sunčanja Koža koja stari Atopijski dermatitis Ispucala nadražena koža Koža dijabetičara Suha koža Izrazito osjetljiva koža lica Problemi vlasišta i kose Osjetljiva koža Zaštita od sunca Znojenje Neujednačen ten kože Sva njega. Stanja i bolesti kože Koža sklona aknama Ispucala i nadražena koža Koža koja stari Atopijski dermatitis Suha koža Izrazito osjetljiva koža lica Problemi vlasišta i kose Osjetljiva koža Zaštita od sunca Znojenje Hiperpigmentacija Koža dijabetičara Svi članci.
O koži Indikacije. Psorijaza - znakovi i simptomi Psorijatične lezije biološki se razlikuju od klasične suhe kože poznate kao kseroza i klasificiraju se kao eritroskvamozne, što znači da su uključeni i krvne žile i dublji epidermalni slojevi kože. Psorijaza je kronična kožna bolest; odlikuje se jasno ograničenim ružičastim ili sivim "mrljama". Crvene, natečene i upaljene lezije tipične su za plak psorijazu. Psorijaza se pojavljuje u različitim oblicima s različitim karakteristikama.
Psorijaza - koji je uzrok? Psorijaza se može prenijeti s roditelja na djecu. Izbjegavajte stres, on može izazvati simptome. Terapijske opcije s lokalnom primjenom Terapije s lokalnom primjenom za psorijazu sastoje se uglavnom od emolijensa, hidratantnih krema, keratolitičkih agensa i kortikosteroida.
Koža mora biti hidratizirana. Preporučuje se korištenje dodatnih hidratantnih krema. Naprednije hidratantne kreme sadrže aktivne sastojke koji povećavaju hidrataciju. Koristite preparate za njegu kože koji su pogodni za suhu kožu, po mogućnosti bez mirisa kako biste izbjegli iritaciju. Kortikosteroidi s lokalnom primjenom imaju protuupalna svojstva.
Keratolitički agensi učinkoviti su u smanjenju veličine psorijatičnih mrlja jer razbijaju keratotični materijal. Salicilna kiselina najučinkovitija je među poznatim keratolitičkim spojevima te je vrlo korisna kod ekstremno debelih ili ljuskavih psorijatičnih mrlja. Urea je još jedan često korišteni keratolitički agens i uključuje se u mnoge hidratantne kreme poput Eucerin njege s urejom jer je ona isto NMF i pomaže pri vezivanju vode u koži. Tretman s lokalnom primjenom sredstava poput emolijensa, hidratantnih krema i keratolitičkih agensa neophodan je za liječenje psorijaze.
Liječi se emolijensima, analozima vitamina D, retinoidima, katranom, antralinom, kortikosteroidima, fototerapijom i kad je teška, metotreksatom, retinoidima, biologicima ili imunosupresivima. Psorijaza je hiperproliferacija epidermalnih keratinocita u kombinaciji s upalom epidermisa i dermisa. Vrhunac pojavnosti je grubo bimodalan, najčešće u dobi od Uzrok je nepoznat no obiteljska anamneza je često opterećena, ukazujući u mnogim slučajevima na gensku sastavnicu.
Smatra se kako okolišni poticaj pobuđuje upalni odgovor i posljedičnu hiperproliferaciju keratinocita. Dobro poznati poticaji su ozljeda Koebnerov fenomen, sunčane opekline, HIV, infekcija s β —hemolitičNim streptokokima, lijekovi osobito β —blokatori, klorokin, litij, ACE inhibitori, indometacin, terbinafin i interferon— α, emocionalni stres i alkohol. Promjene su ili bez simptoma, ili blago svrbe a najčešće se nalaze na vlasištu, ekstenzornim površinama laktova i koljena, sakrumu, stražnjici i penisu.
Bolest može biti široko rasprostranjena, zahvaćajući konfluirajuća područja kože koja se proteže između ovih područja. Promjene su različitog izgleda, ovisno o tipu. Najčešći oblik je psorijaza u plaku obična psorijaza, psoriasis vulgaris ili kronična psorijaza u plaku ; promjene su neupadljive, ovalne eritematozne papule ili plakovi prekriveni debelim, srebrnastim, sjajnim ljuskama. Promjene se pojavljuju postupno te se povlače i vraćaju, ili spontano, ili s pojavom i nestankom poticajnih čimbenika.
Postoje podvrste i opisane su u T BL. Psorijaza je rijetko opasna po život, ali može utjecati na bolesnikovu sliku o sebi. Osim toga, količina vremena koja je potrebna za njegu opsežnih promjena na koži ili vlasištu i održavanje odjeće i posteljine može nepovoljno utjecati na kvalitetu života. Dijagnoza se najčešće postavlja na osnovi kliničkog izgleda i raspodjele promjena.
U diferencijalnu dijagnozu spada seboroični dermatitis, dermatofitoze, kožni lupus erythematosus, ekcem, lichen planus, pityriasis rosea, planocelularni karcinom in situ Bowenova bolest, osobito kad se nalazi na trupu, lichen simplex chronicus i sekundarni stadij sifilisa. Biopsija je rijetko potrebna a ne mora imati dijagnostičku vrijednost. Bolest se klasificira kao blaga, umjerena ili teška, uglavnom na osnovi uspješnosti bolesnika da se nosi s bolešću utjecaj promjena na bolesnikov svakodnevni život.
Mogućnosti liječenja su opsežne i obuhvaćaju emolijense, salicilnu kiselinu, ugljeni katran, antralin, kortikosteroide, kalcipotriol, tazaroten, metotreksat, retinoide, imunosupresive, imunoterapeutike i liječenje svjetlošću. Lokalno liječenje: Emolijensi obuhvaćaju emolijentne kreme, masti, vazelin, parafin te čak hidrogenizirana biljna ulja za kuhanje.
Kako se ljuskanje smanjuje promjene mogu izgledati crvenije ili prozirnije. Emolijensi su bezopasni i vjerojatno bi ih trebalo koristiti uvijek kod blago umjerene psorijaze.
Ostavite komentar