Travar joj otkrio kako da otruje svekrvu i prođe nekažnjeno: Evo šta se desilo nakon 6 meseci! Na temelju svog bogatog iskustva dao je sledeće recepte za hitnu pomoć kod psorijaze. Pogođena mesta mažite eteričnim uljem bora Bor ima široku istoriju korišćenja kod kožnih bolesti širom sveta, od ajurvedske do indijanske medicine.
Pospešuje razmenu materija, povećava aktivnost i sposobnost reakcije organizma i dubinski prodire u tkiva. Deluje izrazito antiupalno i podstiče cirkulaciju. Ima bezbroj lekovitih svojstava za kožu i kosu, pa se koristi i kod raka kože, ekcema, erupcija na koži, parazitskih i gljivičnih infekcija, hroničnog rinitisa i drugih kožnih bolesti. Može čak da pomogne i kod alopecije i pojačanog gubitka kose, peruti i drugih problema vlasišta. Koristite obloge od skroba ili mekinja Stavljajte obloge od skroba ili mekinja od biološki uzgojene pšenice.
Napravite pastu sa vodom i stavite je na kožu. Držite dok se ne osuši, napravite oblogu 2 puta dnevno. Pšenica je bogata vitaminima i mineralima koji dubinski neguju, regenerišu i štite kožu. Od vitamina koji se nalaze u pšenici, važno je napomenuti vitamin rasta A, vitamin B1 bitan za održavanje zdravlja i za poboljšanje protoka krvi, vitamin B2 za razmenu materija, kao i neophodni vitamini B3 - B6 za rad nerava, vitamin C za lepotu kože i za stvaranje krvi, sunčani vitamin D, kao i jedan od najjačih antioksidanata, vitamin E.
Koristite list oraha oralno i lokalno U spoljašnjoj primeni se preporučuju obloge od listova oraha, koji su se prethodno kuvali 20 minuta. Za unutašnju upotrebu i čišćenje preporučuje se ispijanje čaja od listova oraha 1 prstohvat na šoljicu vruće vode. List oraha odličan je lek kod većine kožnih bolesti lokalno i oralno.
Poseduje antiupalna svojstva i bori se protiv gljivičnih i bakterijskih infekcija. Spisku nepoželjnih namernica treba dodati začine, alkoholna pića, pomorandže i ostale članove citrus porodice. Sa druge strane, stručnajci savetuju što veći unos proizvoda koji sadrže omega — 3 masne kiseline su preko potrebni organizmu i trebalo biih uvrstati u svakodnevnu ishranu.
Posebno je riba bogata ovim kiselinama, a ima ih u orasima, soji i maslinovom ulju. Semenke susama potopljene u jogurt su odlično sredstvo u borbi protiv psorijaze. Korišćenje prirodnih lekova pozitivno utiče u borbi protiv psorijaze. Kore banane i sveži listovi kupusa pomažu da se ublaže neprijatni simptomi psorijaze.
Savetuje se da se povremeno obolože mesta na koži koja su zahvaćena psorijazom. Jedno od najefikasnijih sredstava protiv ovog kožnog oboljenja je jabukovo sirće.
Psorijaza - uzroci, oblici bolesti i liječenje - PLIVAzdravlje
Ono reguliše PH vrednost kože i obloge natopljene sirćetom se drže na obolelim mestima oko pola sata. Morska voda ima lekovito dejstvo za mnoge bolesti, pa i za psorijazu. Najstariji prirodni lek je sunce. Izlaganje sunčevoj svetlosti može pomoći osobama obolelim od psorijaze. Lekovito bilje se sve češće koristi za lečenje mnogih oboljenja, pa se tako primenjuje i kod lečenja psorijaze.
Čaj od korena čička spada u efikasnije prirodne lekove koji se koriste prilikom detoksikacije organizma i prilikom zapaljenja kože. Ulje od jagorčevine zbog velike koncentracije esencijalnih masnih kiselina značajno je za lečenje mnogih bolesti, a posebno pomaže koži da pravilno funkcioniše.
Pomenimo i ulje od kima koje poboljšava imuni sistem i koristi se za lečenje raznih kožnih oboljenja. Najjači prirodni koncentrat vitamina E koji je poznat antioksidant nalazi se u ulju od pšenične klice. Ovo biljno ulje osim toga što je hranljivo, bogato je nezasićenim masnim kiselinama i koristi se protiv upalnih kožnih bolesti, između ostalog i protiv psorijaze. Ovo ulje hrani kožu i mnogi ga nazivaju elikserom mladosti. Ovom spisku svakako treba dodati i nekoliko čajnih mešavina koje imaju pozitivan efekat u borbi protiv ove kožne bolesti.
Pomešana hrastova kora, kora vrbe, lista oraha, koprive, nevena, hajdučke trave daju smešu koja se pokazala kao odličan lek protiv psorijaze. Bundevino seme se pokazalo kao odličan prirodni lek za psorijazu.
Psorijaza nije infektivna bolest. Uz adekvatno lečenje, manje stresa, pravilnu ishranu i održavane spoljne higijene, može se kontrolisati i smanjiti mogućnost da se ova kožna bolest pojavi. Evo danas sam nazalost obavestena da mi unuka od 10 godina ima psorijazu. Danas je bila kod lekara jer joj se na glavi pojavilo perutanje koze i svrab.
Tako da su ustanovili to. Dobila je dve kreme i za mesec dana na kontrolu.
Ostavite komentar